ücretsiz sertifika
ücretsiz sertifika
is hayatı kisisel gelisim

Ücretsiz Sertifika Alabileceğiniz İnternet Siteleri

İş başvuru sürecinde CV de aranan özelliklerden birisi haline gelmiş sertifika eğitimlerini konu edineceğiz. Çevrim içi eğitimler sayesinde internet üzerinden ücretsiz sertifika alabileceğiniz platformları sizler için sıralayıp kısaca bahsedeceğiz. Lafı fazla uzatmadan  ve vaktinizi almadan hemen başlayalım:

*CV nasıl yazılır diye soruyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. (Buradan)

Udemy (Kısa süreliğine)

Bir çoğumuzun bildiği bu platformda alanında uzman eğitmenler ile 100’ün üzerinde eğitim alma ve eğitim sonucunda bitirme sertifikası almaya hak kazanıyorsunuz.  Udemy’ de ücretsiz eğitim yok ki diyebilirsiniz. Evet ! bu platform belli ücret karşılığı eğitim verilirken korona virüsü sebebiyle bazı eğitmenler kupon kullandırarak eğitimleri ücretsiz sunmuşlardır ve sürelidir. Örnek olarak İsmet eroğlunun eğitimine ücretsiz bir şekilde kaydolabilirsiniz. Yandaki linkten ulaşabilirsiniz. İsmet EROGLU

İstanbul İşletme Enstitüsü (Ücretsiz)

60’ın üzerinde online eğitimlerin bulunduğu ve alanlarında kariyer sahibi kişiler tarafından verilen eğitimler ile sertifika alabilirsiniz. Siteye girip kaydolduktan sonra eğitimlere göz atabilirsiniz. (Buradan)Ortalama 1 hafta süren dersler neticesinde online sınava girerek belli bir puan aldığınız takdirde sertifikanız onaylanmaktadır. Yalnızca sertifikanızı belge şeklinde evinize kargo ile yollamak isterseniz ücret ödüyorsunuz.

Google Dijital Atölye (Ücretsiz)

Google tarafından verilen ücretsiz sertifika ile CV’nizde fark yaratabilirsiniz. Google kendi vermiş olduğu eğitim ile “Dijital pazarlamanın temelleri” adlı eğitimi alabilirsiniz. Siteye girerek kaydolup ardından eğitime direkt başlayabilirsiniz. (Buradan) Eğitim içinde 40’ın üzerinde ders yer almaktadır. Dersler arasında sizleri sıkmamak için bazı alıştırmalar ve sorular tarafınıza yönetilmektedir. Derslerin sonunda sınava girerek geçerli puanı aldığınız takdirde sertifikayı almaya hak kazanırsınız.

Bilgeİş (Ücretsiz)

ODTU-METU ortaklığıyla ve diğer paydaşlar sayesinde hizmet veren platformda  100’ün üzerinde eğitime katılabilirsiniz. Siteye girip kaydolduktan sonra profilinizi oluşturup eğitimlere bakabilirsiniz. (Buradan) Eğitimler esnasında sizlere ödevler verilmekte ve bu ödevleri yaptığınız takdirde sınavlar ek puan elde etmiş oluyorsunuz. Bir diğer güzelliği ise ödevleri yaparken gerçekten verilen eğitimi sırf belge almak için değil, öğrenmiş oluyorsunuz. Dersleri ve sınavı bitirdikten sonra sertifikanız pdf formatı ile tarafınıza sunuluyor.

Tübitak Dergi (Sertifika yok)

Korona virüs sebebiyle tübitak  bazı dergi platformlarını ücretsiz erişime açmış bulunmakta. Sertifika vermiyor ancak bilim sever kişilerin ziyaret edebileceği bir yer. Linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. (Buradan)

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin.

0 / 5 5

Yorum

Yorum yazmak için buraya tıklayın

  • Ücretsiz sertifika programları hakkında bilgi verdiginiz için teşekkürle. İlk fırsatta deneyeceği.

Her gün başka sen

Söz
“Hayatı insanın şuuru değil, insanın şuurunu hayat tayin eder.” Zeki Velidi TOGAN

Tavsiye
 Korktukça tutsak umut ettikçe özgürsün. Umudunu kaybetme !

Şahsiyet

Türkolog, tarihçi ve siyaset adamıdır. Tam adı Ahmet Zeki Velidi Togan’dır.

Türkistan Millî Özerk Hükûmeti’nin bastırılmasından sonraki Basmacı Hareketi’nin içinde bulundu. 1920-23 yıllarında Türkistan’da amansız bir mücadeleye girişti ise de başarılı olamadı. Türkistan Millî Birliği’nin kurucusu ve ilk başkanıdır.

Eserleri:

Türkistan Tarihi(1939)

Moğallar Cengiz ve Türklük(1941)

Tarihte Usul(1950)

Hatıralar (1969)