Zamanınızı Keyifli Geçirebileceğiniz 14 Web Sitesi
Zamanınızı Keyifli Geçirebileceğiniz 14 Web Sitesi
arastırma Genel

Zamanınızı Keyifli Geçirebileceğiniz 14 Web Sitesi

Bugün sizlere gün içinde zamanınızı verimli geçirmenizi sağlayacak bazı internet sitelerini tavsiye edeceğiz. Kimisi net bir tabir ile neden böyle bir site var ? sorusunu sorduruyor. Kimisi de sağladığı imkanlar ve içerik anlamında kullanıcılara katacak bir şeyleri var gibi görünüyor. Vakit kaybetmeden kısaca, siteler hakkında bilgi vererek sıralayalım:

Zamanınızı Keyifli Geçirebileceğiniz 14 Web Sitesi

www.supercook.com = Sitenin mantığı dolabınızda olan malzemeleri giriyorsunuz ve size o ürünler ile yapılacak tarifleri gösteriyor. Kararsız kalırsanız bi bak derim!

www.ocearch.org = Dünya üzerinde isimler ile belirlenmiş köpek balıklarının nerede olduğu izlediği güzergahları görebiliyorsunuz. Farklı bir deneyim !

www.asoftmurmur.com = İştesin ! yoğunluktan fırsat bulup arka planda dış ortam sesleri açarak rahatlayabileceğin bir site. Yağmur sesi ya da şömine başı ateş sesi…

www.archive.org/details/softwarelibrary_msdos_games = 90’ ların çocuklarının oynadığı tüm oyunları burada bulabilirsiniz. Nostalji severler için birebir.

www.stuffin.space = Gezegenimizin etrafında yer alan bazıları görevini tamamlamış yada aktif durumda bulunan yığınla uyduları görebilirsiniz.

www.duolingo.com = Ücretsiz yeni bir lisan öğrenmenizi kolaylaştıracak web sitesi, bir o kadar da eğlenceli alıştırmaları mevcut.

www.onread.com = Ücretsiz e-kitaplara ulaşabileceğiniz ve indirebileceğiniz faydalı bir site.

www.weavesilk.com = Boş zamanınızda bir şeyler karalamayı seviyorsanız simetrik şekiller çizebileceğiniz yaratıcı bir yer.

www.tastedive.com = İzlediğiniz filmlere göre sizlere, film tavsiyesi yapan yeni filmler öğrenebileceğiniz bir internet sitesi.

www.snopes.com = Araştırdığınız konuları detaylı inceleyebileceğiniz bir platform. Yalnız dil İngilizce olduğundan çeviride farklılıklar bazen gösterebiliyor.

www.staggeringbeauty.com = Neden ? sorusunu aklınızda yankılattıracak bir site ! Solucanı sağa sola oynatıyorsunuz. Evet yaptığınız bu !

www.wolframalpha.com = Merak ettiğiniz konular ile alakalı bilgi sahibi olabileceğiniz bir yer.

www.codecademy.com = Ücretsiz başlangıç seviyesinden itibaren kodlama eğitimi veren bir site. İçinde bazı paketler var onlara göz atabilirsiniz. Gayet eğitici ve faydalı.

www.whatshouldireadnext.com = Hangi kitabı okumalıyım? Diye düşünüyorsan bu sitede konularına göre kitapları bulabilirsiniz.

Evde vakit geçirdiğimiz şu günlerde devamlı aynı şeyleri yapmak bazen sıkıcı bir hal alabiliyor. Hazırlamış olduğumuz” Zamanınızı Keyifli Geçirebileceğiniz 14 Web Sitesi” ile  zamanımızı en azından hızlı ve akıcı geçmesini sağlayabilirsiniz…

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin.

0 / 5 0

Yorum ekle

Yorum yazmak için buraya tıklayın

Her gün başka sen

Söz
“Hayatı insanın şuuru değil, insanın şuurunu hayat tayin eder.” Zeki Velidi TOGAN

Tavsiye
 Korktukça tutsak umut ettikçe özgürsün. Umudunu kaybetme !

Şahsiyet

Türkolog, tarihçi ve siyaset adamıdır. Tam adı Ahmet Zeki Velidi Togan’dır.

Türkistan Millî Özerk Hükûmeti’nin bastırılmasından sonraki Basmacı Hareketi’nin içinde bulundu. 1920-23 yıllarında Türkistan’da amansız bir mücadeleye girişti ise de başarılı olamadı. Türkistan Millî Birliği’nin kurucusu ve ilk başkanıdır.

Eserleri:

Türkistan Tarihi(1939)

Moğallar Cengiz ve Türklük(1941)

Tarihte Usul(1950)

Hatıralar (1969)